ÖVRIGT / Diverse / Ask 11031447
*
nr 1103 1447
Ask
med askar, Orientalisk, längd: 36 cm
Kondition: skador
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 april 2017
kl 19:45:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/4 19:20:00
1
700 kr
24/4 19:34:55
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask askar orientalisk
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:53
-
6085 Bonbonjär
Johansfors Glasbruk, Glob. Diameter: 14 cm. Höjd: ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:33
-
6044 Bordspinglor
4 st, glas. Höjd: 12-19 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:55
-
6034 Flakonger
2 st, Italien. Längd: 6-9 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:10
-
6214 Kanna
+ 5 glas, Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Höjd: 1..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:05
-
6238 Karaff
+ tillbringare, Bengt Orup (1916-1996), Sverige. J..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:03
*
Ask
Kondition: skador
nr 1103 1447
Ask
med askar, Orientalisk, längd: 36 cm
Kondition: skador
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 april 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/4 19:20:00 | 1 | 700 kr |
24/4 19:34:55 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask askar orientalisk
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:53 -
6085 Bonbonjär
Johansfors Glasbruk, Glob. Diameter: 14 cm. Höjd: ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:33 -
6044 Bordspinglor
4 st, glas. Höjd: 12-19 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:55
-
6034 Flakonger
2 st, Italien. Längd: 6-9 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:10 -
6214 Kanna
+ 5 glas, Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Höjd: 1..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:05 -
6238 Karaff
+ tillbringare, Bengt Orup (1916-1996), Sverige. J..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:03